Pogosta vprašanja
Kako poteka psihoterapija?
Po prvem stiku se dogovorimo za uvodno srečanje, na katerem vas podrobneje povprašam po razlogih za obisk psihoterapije. Tekom začetnih srečanj oblikujemo dogovor in terapevtske cilje, katerim sledimo v nadaljevanju procesa. Pri tem je pomembno, da je klient v procesu aktiven in ga soustvarja.
Pri čem mi lahko psihoterapija pomaga?
Psihoterapija lahko pomaga pri raziskovanju lastne identitete in potencialov, dalj časa trajajočem depresivnem razpoloženju, intenzivni tesnobi, ki negativno vpliva na vsakdanje funkcioniranje, doživljanju paničnih napadov, pojavljanju samopoškodbenega vedenja, izboljšanju kvalitete medosebnih odnosov, doživljanju psihosomatskih simptomov, osebnostni rasti idr.
Ali morajo biti v psihoterapevtski proces pri mladostnikih vključeni tudi starši oz. skrbniki?
Pri psihoterapiji za mladostnike je zaželena aktivna vključenost staršev oz. skrbnikov, ki predstavljajo mladostnikovo primarno okolje in tako tudi pomemben vir opore.
Kako je z zaupnostjo?
Pri svojem delu sem zavezana Etičnemu kodeksu društva Sinta in društva Sloventa. Vsebina psihoterapevtskih srečanj je zaupne narave. Izjema je primer, če terapevt verjame, da ste vi ali nekdo drug v nevarnosti.
Od časa do časa se o svojem delu pogovarjam s supervizorjem, ki je prav tako zavezan etičnemu kodeksu in zaupnosti. To je standardna praksa in mi pomaga, da na najboljši način delam z vami.